Kiedy mogę poznać płeć dziecka w ciąży?

Witam . Kiedy mogę poznać płeć maluszka ? Jestem w 10tyg. Ciąży i od kiedy moZna jeździć bez pasów

Dzień dobry,

W większości przypadków można rozróżnić płeć dziecka do 20 tygodnia ciąży, niekiedy możliwe jest to już w 16 tygodniu, natomiast wpływa na to wiele czynników. Podczas ciąży powinna Pani jeździć w pasach- gdy są dobrze zapięte nie ma czego się obawiać. Podczas hamowania ciało uderza z taką siłą, że zapieranie się rękami tego nie wytrzyma, natomiast pasy tak. Warto przemyśleć, czy jest sens korzystać z wątpliwego przywileju niezapinania pasów narażając życie swoje i dziecka...

Pozdrawiam serdecznie.