Kiedy mogę przyjąć kwetiapinę?

Po jakim czasie od wzięcia 25mg hydroksyzyny i 15mg kodeiny można wziąć 25mg kwetiapiny?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Rozumiem, że chce Pan wiedzieć, po jakim czasie od zażycia hydroksyzyny i kodeiny można bezpiecznie przyjąć kwetiapinę. Hydroksyzyna, kodeina oraz kwetiapina to leki, które mogą oddziaływać na siebie, zwłaszcza w kontekście wpływu na układ nerwowy.

Hydroksyzyna to lek przeciwhistaminowy z działaniem uspokajającym, kodeina jest opioidowym lekiem przeciwbólowym, a kwetiapina to lek przeciwpsychotyczny. Połączenie tych leków może prowadzić do nasilenia działań sedatywnych (uspokajających) i depresyjnych na ośrodkowy układ nerwowy.

Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności i konsultacja z lekarzem lub farmaceutą przed łączeniem leków, szczególnie tych działających na układ nerwowy. Czas, po którym można bezpiecznie przyjąć kwetiapinę po zażyciu hydroksyzyny i kodeiny, zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych cech organizmu i ewentualnych innych przyjmowanych leków.

Hydroksyzyna i kodeina mogą pozostawać aktywne w organizmie przez kilka godzin po zażyciu. Zwykle zaleca się odczekanie co najmniej kilku godzin przed przyjęciem kolejnego leku, ale dokładny czas powinien zostać ustalony przez lekarza. Polecam skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą, który zna Pana historię medyczną i może udzielić precyzyjnych wskazówek dotyczących bezpiecznego stosowania tych leków.

Dla dodatkowych informacji na temat bezpiecznego stosowania leków, polecam zapoznać się z artykułami:

https://portal.abczdrowie.pl/kwetiapina-preparaty-wskazania-dawkowanie-i-srodki-ostroznosci

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-histamina

https://portal.abczdrowie.pl/opioidoy-jedynie-ograniczaja-bol-plecow-i-naraza-ja-pacjentow-na-skutki-uboczne

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.