Kiedy mój lek zacznie działać?

Biorę lek Hydroksyzyna 25mg na noc i doraźnie w dzień. Są to moje pierwsze dni leczenia nerwicy i chciałbym się zapytać ,czy po tym leku tez trzeba odczekać pewnien czas , zeby ten lek zaczął działać i żebym czuł się lepiej , czy jest to za słaby lek?

Generalnie jest to lek dobrze tolerowany o ugruntowanej opinii. Jeśli chciałby Pan o nim wiecej poczytać, polecam lekturę poniższego artykułu:

https://portal.abczdrowie.pl/hydroksyzyna-skutki-uboczne

Teraz warto dodatkowo pomyśleć o sobie. Może uda się – choćby częściowo – odizolować od sytuacji/czynników stresowych. Może jest szansa na jakieś hobby?

Warto też zadbać o sen, który jest przecież okresem naszej regeneracji fizycznej i psychicznej, Oprócz przyjmowanego leku warto pamiętać o tzw. higienie snu, która często (i niesłusznie!) jest pomijana. Przeczyta Pan o niej więcej w tym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/higiena-snu

Proszę również nie eksperymentować na własną rękę z ziołowymi preparatami uspokajającymi. Tutaj warto skonsultować się ze specjalistą, ponieważ niektóre z nich, szczególnie zawierające szyszki chmielu lub korzeń kozłka (lub ich ekstrakty) mogą powodować interakcje, nasilając działanie hydroksyzyny.

Może to spowodować nadmierne uspokojenie lub obniżenie ciśnienia krwi – sytuacja groźna w przypadku obsługi maszyn czy prowadzenia pojazdu.

Pozdrawiam, życząc zdrowia

Mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta