Kiedy mogę zacząć starania o ciążę?

Około 3 tygodnie temu przeszłam zakażenie parwowirusem. Z tego, co wiem, potrafi on utrzymywać się w organizmie nawet przez kilka miesięcy. Kiedy mogę zacząć starania o dziecko, aby mieć pewność, że wirus obecny w moim organizmie nie zaszkodzi dziecku?

Lek. Michał Lenard

Po 3-4 tygodniach od zakażenia powinna Pani już być zdrowa i móc bezpiecznie zajść w ciążę. W razie wątpliwości może Pani skonsultować się jeszcze ze swoim ginekologiem przed rozpoczęciem starań o dziecko. Pozdrawiam!