Cytomegalia a starania o ciążę

Witam.Chcę wraz żoną starać się o drugie dziecko.Problem w tym,że żona ma cytomegalię.A z tego co wiem to ta choroba ujawnia się podczas ciąży i bardzo żle wpływa na płód.Żona robiła w grudniu badania na obecność CMV organizmie.Wyniki są nastepujące:CMV-kl.IgG wynik >500,0 U/ml,CMV-kl.IgM wynik 0,325 S/CO.

Witam
Postępowaniem jest postawa wyczekująca, ponieważ u zdrowych ludzi, bez zaburzeń odporoności, nie ma w postaciach bezobjawowych wskazań do stosowania leków hamujących replikację wirusa. Zazwyczaj ponawia się badania np. po około 3 tygodniach. Dlatego porponuję zgłoszenie się do lekarza ginekologa, który zaproponuje dalsze postępowanie, a w razie wątpliwości może Panią skierować do Poradni Chorób Zakaźnych.

Przebyta cytomegalia nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę, szacuje się że nawet 50-80% populacji przeszło zakażenie CMV.
Niskie miano IgM i wysokie IgG świadczy o przebytej infekcji.
pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podał Pan wyników referencyjnych dla laboratorium w którym żona wykonała badania. Wyniki powinien zatem ocenić specjalista ginekolog, który przygotowuje Pana żonę do ciąży.