Kiedy mogę zajść w ciążę po poronieniu?

Dzień dobry. 17 sierpnia dowiedziałam się, że jestem w ciąży (test pokazał wynik pozytywny). Wizytę u lekarza miałam 25.08, ale już 22.08 zaczęłam krwawić i na wizycie dowiedziałam się, że nastąpiło poronienie i przeszłam zabieg łyżeczkowania, po którym jeszcze przez tydzień miałam krwawienie.

Teraz czekam no kolejny okres, po którym bardzo chciałabym zajść w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć jakie badania powinnam wykonać i czy jest możliwe, że po pierwszej miesiączce zajdę w ciążę i że bedzie wszystko OK. Jakie jest ryzyko kolejnego poronienia? Czy mogłabym coś zrobić żeby szybciej macica wróciła do normy? Z góry dziękuję za wiadomość.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Przy pierwszym poronieniu zazwyczaj nie wykonuje się żadnych dodatkowych badań. Pierwsza owulacja powinna pojawić się po 2-4 tygodniach od ustania krwawienia związanego z poronieniem. Ze staraniem o ciążę zaleca się odczekać 3-4 cykle aby pozwolić organizmowi na regenerację.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl