Kiedy zajść w ciążę po poronieniu?

W grudniu poroniłam w 9. tygodniu. Lekarz kazał odczekać od 3-6 miesięcy. Ja zaczęłam starania od marca. I do dziś nic nie wychodzi, czemu? Ogólnie okres po poronieniu dostałam normalnie, mam cykl co 27-28 dni. W kwietniu dostałam co 34 dni, w maju co 27 dni, a w czerwcu 28.  W czerwcu skończyła mi się miesiączka i od następnego dnia, przez około 3 dni, bolał mnie prawy jajnik, nie wiem od czego i przy tym miałam zaparcia. Proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Odpowiedź na pytanie, kiedy zacząć się starać o dziecko po poronieniu zależy to od wielu czynników – wcześniejszej historii zdrowotnej kobiety czy przyczyn poronienia. Jeżeli jednak lekarz poleca, by było to 6 miesięcy, znaczy to, że najprawdopodobniej właśnie tak byłoby najlepiej, zarówno dla Pani jak i dziecka.

Proszę koniecznie wybrać się do specjalisty ginekologa, który pomoże ustalić jaka może być przyczyna trudności, który towarzyszą zajściu w ciążę. Po dokładnym zebraniu wywiadu oraz badaniu lekarz zleci też ewentualnie odpowiednią strategię leczniczą.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl