Kiedy można bezpiecznie się kochać?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 lat. Odstawiłam tabletki na 1 miesiąc. Myślałam, że okres pojawi się sam. Biorę tabletki ze względu na uregulowanie miesiączki. Niestety miesiączka się nie pojawiła. Ponownie zaczęłam brać tabletki 4 października. Okres powinnam więc dostać po zażyciu całego opakowania. Czy skuteczność stosowania antykoncepcji w postaci tabletek zmieniła się jeśli nie brałam ich przez poprzedni miesiąc? Już od dawna nosimy się z myślą żeby rozpocząć współżycie z moim chłopakiem. Umówiliśmy się, że prawdopodobnie będzie to 19-20 listopada. Czy są to dobre dni na rozpoczęcie współżycia czy tabletki zadziałają? Czy musimy się dodatkowo zabezpieczyć prezerwatywą? Czy tabletki Y** mają dużą skuteczność? Nie chcemy wpaść przez nieodpowiednie zabezpieczenie. Proszę o poradę. Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie preparatu nie w pierwszym dniu miesiączki to przez kolejne 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne. Po tym czasie, przy prawidłowym stosowaniu preparatu nie ma takiej potrzeby.