Od kiedy można kochać się bez zabezpieczenia?

Od tygodnia i 1 dnia biorę tabletki anty [pierwszy raz w życiu, mam 20 lat] i mam pytanie: kiedy mogę czuć się bezpiecznie i pozwolić sobie na stosunek bez prezerwatywy? I moje jeszcze 2 pytanie: czy można kochać się w przerwie między blistrami [7 dni przerwy]? Czekam na odpowiedź, serdecznie pozdrawiam! Ania.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli rozpoczęłaś stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu cyklu nie musisz dodatkowo stosować innego zabezpieczenia, jeżeli stosowanie tabletek było rozpoczęte w innym dniu cyklu zaleca się przez 7 pierwszych dni dodatkowe zabezpieczenie np.: prezerwatywę. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w przerwie wynikającej ze schematu brania środków antykoncepcyjnych-ważne jest by nie przedłużać tego okresu i stosować się do zaleceń. Pominięcie aktywnych tabletek z początku lub końca opakowania może okazać się gorsze w skutkach ( istnieje większe prawdopodobieństwo zapłodnienia), niż pominięcie tabletek ze środka opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!