Zapomniałam 2 tabletek

Witam, biorę tabletki, zapomniałam wziąć 2, w 14 i 15 dniu, co teraz mam zrobić? Wzięłam w 16 dniu 2 pominięte tabletki, a resztę mam przyjmować normalnie? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tym cyklu nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) do końca tego cyklu, podczas 7-dniowej przerwy (można ją pominąć - proszę skonsultować to ze swoim ginekologiem) oraz najlepiej przez pierwszych 7 dni nowego cyklu. Przed rozpoczęciem nowego opakowanie proszę wykluczyć ciążę (np. test ciążowy).

Pozdrawiam!