Zapomniałam połknąć 2 tabletek antykoncepcyjnych - czy jest niebezpieczeństwo zajścia w ciążę?

Witam, mam problem, gdyż we wtorek (12.01.10) odbyłam pełny stosunek ze swoim partnerem. Tego samego dnia oraz na następny dzień zapomniałam tabletki. Były to 17 i 18 tabletka z tego cyklu. W czwartek przyjęłam jedną zapomnianą tabletkę i potem drugą o normalnej porze... Czy istnieje duże ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje, niestety, w Pani przypadku ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie. W przypadku wyniku pozytywnego, należy odstawić pigułki. Po skończeniu tego opakowania, proszę nie robić 7-dniowej przerwy, tylko rozpocząć od razu nowe opakowanie. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) do końca tego opakowania oraz przez 7 pierwszych dni stosowania nowego pudełka.

Pozdrawiam!