Kiedy można bezpiecznie współżyć?

Moje pytanie brzmi:   Czy po czwartej tabletce można już współżyć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Rozumiem, że dopiero rozpoczyna Pani stosować antykoncepcję hormonalną. Jeżeli przyjmuje Pani tabletkę dwuskładnikową to działanie antykoncepcyjne pojawia się już wraz z pierwszą przyjętą tabletką, pod warunkiem, że zażyła ją Pani w pierwszym dniu cyklu. Jeżeli rozpoczęła Pani opakowanie poźniej, tj. w 2-3 dniu cyklu, to należy zabezpieczać się przez pierwsze 7 dni.

Pozdrawiam