Kiedy można kontaktować się z dzieckiem po zastosowaniu jodu?

Witam mam pytanie 08.11.19 podano mi dawkę jodu (131-I -20mCi.) po jakim czasie od jodowania mogę się zbliżać do 4-miesięcznego dziecka

W ciągu pierwszych dwóch-trzech dni po podaniu dawki jodu promieniotwórczego zaleca się zwiększenie ilości przyjmowanych płynów i staranne dbanie o higienę osobistą. Można prowadzić normalny tryb życia - pracować zawodowo, zajmować się pracami w gospodarstwie domowym, chodzić na spacery, robić niezbędne zakupy itd. Jedynym ograniczeniem jest unikanie przez kilka dni bliskich kontaktów (np. spanie w jednym łóżku) z kobietami w ciąży oraz małymi dziećmi.