Kiedy można wrócić do fitnessu po kontuzji?

27 czerwca tego roku miałam drobny wypadek w domu,tzn kontuzje stawu skokowego.Bylam u lekarki,w szpitalu na prześwietleniu i wyszło mi że mam skrecono-stluczony staw skokowy lewy.Tydzien L4,potem cały lipiec praca w sklepie.Potem początkiem sierpnia poszłam do swojej lekarki na kontrolę i dała mi skierowanie do ortopedy.Poszlam do niego on dał mi ortezę (ref.nfz) i skierowanie na miesiąc rehabilitacji (prądy,laser, ultradźwięki,pole magnetyczne). Kiedy można wrócić do fitnessu po kontuzji?

Uszkodzone tkanki, książkowo, potrzebują 6 tygodni na pełne wygojenie. W trakcie gojenia i później, powinno pracować się nad przywracaniem zakresów ruchu, siły mięśniowej i kontroli nad stawem. Dopiero potem fitness. Pozdr