Kiedy najlepiej usuwać kamień nazębny?

Dzień dobry, kiedy najlepiej usunąć kamień nazębny? Mam zaplanowane dłutowanke wszystkich czterech ósemek i zastanawiam czy lepiej kamien nazebny usunąć przed zabiegiem czy jakiś czas po nim?Co jest korzystniejsze w takiej sytuacji?
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Domowe sposoby na afty

Kamień powinien być usuwany zawsze przed zabiegami stomatologicznymi. Generalnie raz na 6 miesięcy zalecana jest higienizacja aby zachować zdrowe dziąsła i zęby na długie lata.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Pani zapytanie dotyczy dwóch różnych zabiegów stomatologicznych, ustalenie ich chronologii warto skonsultować z lekarzem, zwłaszcza, że zabieg dłutowania zębów mądrości wydaje się poważny i należy założyć, że będzie Pani potrzebowała chwili czasu, by wrócić po nim do formy. Można przyjąć, że zasadne jest oczyszczenie zębów z osadu przed usunięciem ósemek, kamień nazębny stwarza przestrzeń na przykład do rozwoju bakterii, a zdrowa jama ustna to stan przed zabiegiem dłutowania pożądany. Zatem decyzję o rozłożeniu w czasie tych zabiegów warto podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem i radząc się stomatologa, który będzie przeprowadzał zabieg. Dodatkowe, pomocne informacje znajdzie Pani w artykułach pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-warto-usunac-osemki-jak-bezbolesnie-pozbyc-sie-niepotrzebnych-zebow-madrosci

https://portal.abczdrowie.pl/kamien-nazebny

Życzymy zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty