Kiedy należy stosować peeling?

Pytanie moze banalne ale... Chodzi o peeling. Od kilkunastu dni regularnie go stosuje,zawsze na noc przed snem.Teraz jednak bede pracowal na 3 zmiane przy wyrobach gumowych,gdzie te opary beda oddzialowywac na moja twarz,dlatego chcialem zapytac,czy mam nadal nakladac na noc,czy jednak moze rano po pracy?

Witam serdecznie,
wszystko zależy jakiego peelingu Pan używa. Jeśli jest to peeling z drobinkami ściernymi to tak naprawdę wystarczy go stosować 2 razy w miesiącu, ponieważ naskórek odnawia się 28 dni, więc zabiegi należy dostosować do tego procesu. Jeśli natomiast byłby to peeling enzymatyczny to można go używać raz w tygodniu, choć dla mężczyzny nie jest to najlepszy wybór, chyba, że skóra jest wrażliwa.

Pozdrawiam,
ES

szanowna Pani,

Nie rozumiem po co stosowała Pani peeling codziennie! Peeling stosuje się w zależności od typy skóry raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie...
Ma Pani absolutnie rację, że nie wolno peelingować skóry przed ekspozycją na środku drażniące.

pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie ma potrzeby wykonywanie peelingu codziennie.
Jeśli ma Pan problem z właściwą pielęgnacją twarzy najlepiej udać się na konsultację do specjalisty, który Panu doradzi jak dbać o skórę.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska