Kiedy należy wykonać test ciążowy?

Dzień dobry.
Opiszę całą moją sytuację. Otóż z mężem staramy się o dziecko, tak około 3 msc. Ostatni mój cykl trwał 40 dni czyli 30.09.2010 dostałam okres, ostatnio dostałam okres 08.11.2010 w w 11 dc byłam na usg, gdzie lekarz stwierdził u mnie dominujący pęcherzyk i kazał się przytulać 20 i 21 listopada i w poniedziałek zgłosiłam się na kolejne usg czy doszło do owulacji i pęcherzyka nie było. Endomitrium wynosiło 8mm i pan doktor kazał czekać na okres, tylko ja nie wiem kiedy mogę go dostać. Jeszcze po 8 dniach od owulacji miałam klucie jajnika prawego, tam gzie był pęcherzyk dominujący. Robiłam wczoraj test wieczorem ale wyszedł negatywnie.
Jestem załamana. Kiedy mogę się spodziewać okresu i kiedy najlepiej zrobić test i jaki?
Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam Karolina.

Witam serdecznie!

Termin wystąpienia miesiączki nie zmienił się. Niestety nie jestem w stanie go wyliczyć, gdyż nie podała Pani informacji o średniej długości Pani cykli. Wspomniała Pani, że ostatni trwał 40 dni,  ale czy tak jest z reguły, czy poprzedni był wyjątkowo długi.
Obawiam się, że część Pani objawów może mieć charakter psychosomatyczny. Z tego jakże krótkiego opisu bije wielka chęć zajścia w ciążę, ale nie zawsze jest to takie łatwe. 3 miesiące starań to naprawdę krótki czas.

Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, a w przypadki cykli nieregularnych, po dniu 14 od dnia zbliżenia. Może Pani także wykonać test z krwi, polegający na oznaczeniu poziomu hrmonu betaHCG. W tym przypadku, wynik będzie wiarygodny już w 8-9 dniu od dnia stosunku.

Pozdrawiam.