Kiedy objawia się cukrzyca ciążowa?

Witam. w zeszłym tyg. miłam test obiążenia glukozą 75g po godzinie i dwóch. na czczo wynik 4,35 po godzinie 7,93 czyli trochę ponad norme -3,60-7,80 a po dwóch już wynik dobry5,82 mmol/l. czy to że po godzinie miałam ponad normę znacza cukrzycę ciążowa? dodam że to moja druga ciąza. w pierwszej miałam ten sam test 75g ale tylko po dwóch godzinach i wynik był prawidłowy. nie rozumie czemu tu po godz. i dwóch a wtedy wystarczył po dwóch. tak naprawde nie wiadomo jaki wówczas miałam po godzinie. dziecko ur. się zdrowe 2850 waga. nie jestem osobą otyłą, raczej drobną, nie mam nadciśnienia wręcz w niższych granicach, nie jem wogóle słodyczy bo nie lubie i herbaty nawet słodze

Piotr Pilarski

Pomiar cukru po godzinie jest potrzebny aby określić kształt krzywej. Nie ma on znaczenia dla rozpoznania cukrzycy. Ważny jest pomiar na czczo oraz po 2h. U Pani są one w normie.

Pozdrawiam.