Kiedy osoba po zastrzyku na tężec może oddać krew?

Dzieńdobry mam pytanie w temacie oddawania krwii. Miałem pół roku temu szytą rekę (przecięta na dłoni dosyć brudnym nożem budowlanym) dostałem zastrzyk na teżec znieczulenie miejscowe oraz antybiotyk do ustny chyba przeciw zakarzeniu. Czy mogę po pół roku od tego incydentu oddać krew. Wiem ze w karcie do pobrania krwii sa pytania na temat ran operacji czy to mnie dyskwalifikuje i jezeli tak to ile musze czekac jeszcze ? Z góry dziekuje za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie będzie innych przeciwwskazań, to może Pan oddać krew. Pozdrawiam!