Kiedy po ekstrakcji zęby będą się przesuwać?

Mam 26 lat i mam do usuniecia zęba szóstkę na dole. Po usunieciu tego zęba kiedy inne zaczną sie przesuwać? W jakims okresie czasu
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Każdy organizm jest inny. Możemy liczyć się z tym, że już po kilku miesiącach górny ząb wysunie się z łuku w kierunku luki. Kolejne ruchy to pochylenie się dolnej siódemki w stronę brakującego zęba. Na koniec również piątka może się odchylić do tyłu, częściowo obrócić i utracić podtrzymującą ją kość w tylnej części. Istnieją rzadkie przypadki, że zęby się nie przesuwają - ale są to wyjątki.