Kiedy po odbyciu stosunku antykoncepcja awaryjna jest nieskuteczna?

Witam, mam 19 lat. Wczoraj wieczorem ok. godziny 22 kochałam się z moim narzeczonym. Pękła nam prezerwatywa. On się przestrszył, bo z dzieckiem chce poczekać jeszcze rok conajmniej, ale ja je chcę. Dziś kupi tabletki "po". Chciałabym wiedzieć, po ilu godzinach od stosunku ich skuteczność maleje? Wzięłabym je dla świętego spokoju, ale gdyby okazało się, że nie podziałała byłabym uradowana. On zresztą po czasie też. Proszę o odpowiedź.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Skuteczność tabletki jest największa, jeśli zażyje się ją do 72 godzin od stosunku. Jeśli nie chce Pani jednak rezygnować z ewentualnej ciąży, proszę tabletki nie przyjmować - nie pozostaje obojętna dla zdrowia ani Pani, ani ewentualnego dziecka.