Kiedy po usunięciu żylaków mogę się wykąpać?

Witam. 3 dni temu wróciłam ze szpitala po usunięciu żylaków prawej nogi. Lekarz stwierdził zakrzepy i bardzo duże zylaki. Nie wiem czy mogę się wykąpać, co ile zmieniać opatrunek, kiedy najbezpieczniej zdjąć szwy ,a jest ich 53, bylo bardzo dużo cięć. Dorota

Szwy należy usunąć zgodnie z zaleceniem lekarza wykonującego zabieg, musiał wyznaczyć termin kontroli.
kąpiel najlepiej odsunąć za ok. 7-10 dni po zabiegu.
Opatrunek zmieniać często, nie moczyć ran, stosować przemywanie octaniseptem