Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 6 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy pojawią się objawy poronienia?

Witam,
ostatnio byłam na USG i okazało się, że płód jest martwy. Do obumarcia doszło w 13 tygodniu ciąży, dziecko miało 6 cm, jednak ja nie miałam ani plamień, ani krwawień, ani żadnych bólów brzucha. Dodam też, że ten okres od obumarcia płodu, bez żadnych objawów, trwa już 3 tygodnie (teraz powinnam być w 16 tygodniu ciąży).
Mieszkam w Anglii i powiedzieli mi, że najlepszym sposobem po poronieniu jest samooczyszczenie organizmu, jednak niepokoi mnie fakt, że do tego oczyszczenia nie dochodzi, a ja wciąż noszę martwe dziecko.
Ile jeszcze mam czekać, aż nastąpią jakiekolwiek objawy poronienia? Jaki czas oczekiwania jest bezpieczny- boję się, żeby nie doszło do jakiejś infekcji.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Dzień dobry!
We wczesnej ciąży, tak do 6-8 tygodnia, owszem czasami jest szansa na samooczyszczenie organizmu, ale nie przy ciąży 13-tygodniowej.
Powinna mieć Pani wykonany zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Samo na pewno się nie wydali wszystko. W macicy, jeśli nie zostanie ona opróżniona przez lekarza, mogą rozpocząć się procesy gnilne, zwłaszcza, gdy dojdzie do zakażenia.
Z poważaniem

Ginekolog, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy