Jakie badania należy wykonać po farmakologicznej indukcji poronienia a nastepnie wyłyżeczkowaniu?

Przed zajściem w ciążę miałam problemy hormonalne typu za niski poziom progesteronu, górna granica prolaktyny. Stosowałam L*** i pół tabletki B***. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży (6 tydzień) odstawiłam B*** i przyjmowałam 3 razy dziennie L***.

W 12. tygodniu poszłam na kontrolne USG, które wykazało obumarcie płodu w 6. tygoniu i ciałkiem żółtym z 9. tygodnia. Nie miałam żadnych objawów poronienia, więc skierowano mnie do szpitala gdzie przeprowadzono induckję poronienia farmakologicznego (2 razy po 2 tabletki), a następnie oczyszczenie macicy poprzez wyłyżeczkowanie.

Proszę o informacje jakie badania i kiedy powinnam była wykonć. Przypuszczam że poprzez farmakologiczne poronienie mogły jeszcze bardziej rozchwiać mi się hormony...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proponuję powtórzyć oznaczenie tych hormonów, które przed ciążą były nieprawidłowe. Na tej podstawie będzie można podjąć decyzję o powrocie do B*** i L***. Warto także w badaniu ginekologicznym ocenić narządy rodne po wyłyżeczkowaniu jamy macicy.