Przebyta toksoplazmoza - jakie jest ryzyko poronienia?

Witam.

Mam 30 lat i dwa poronienia za sobą, w wieku 25 lat miałam wykonaną konizację szyjki. Toxoplazmoza w tej chwili jest dodatnia igg jak i igm wysoko. Czy istnieje znów zagrożenie iż płód może być martwy? Lekarz nie był w stanie określić co było przyczyną martwych płodów oba poronienia były w 12 tygodniu ciąży, przy leczeniu r***. W tej chwili także biorę r***. Czy jest możliwość kontroli nad płodem czy dobrze się rozwija w tak wczesnych tygodniach? Dodam, iż wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie. Czy mogę lekarza poprosić aby zlecił co tygodniowe badania hcg? By mieć pewność, że płód rośnie? Proszę o jak najszybszą odpowiedź bardzo się martwię!

Dzień dobry!

Niestety przy świeżym zakażeniu toksoplazmozą nie ma gwarancji, że płód prawidłowo się rozwinie. Oczywiście może Pani poprosić lekarza o wykonanie powtórnego badania Bhcg , ale wzrost powie tylko czy płód rośnie a nie czy nie został uszkodzony przez toksoplazmozę. W pierwszych badaniach USG ciężko jest ocenić prawidłowy rozwój płodu, potem pod koniec pierwszego trymestru zauważalne są tylko duże wady.
z poważaniem