Interpretacja wyników- pilne!

Witam. Bardzo proszę o interpretacje wyników badań. Toxoplazmoxza IgM wynik 0,382 normy <0,25-ujemna 0,25-0,37-wątpliwa >0,37-dodatnia Toxoplazmoza IgG wynik 13 IU/ml norma <4IU/ml-ujemna 4-6 IU/ml-wątpliwa >6IU/ml-dodatnia. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Boję się o moje maleństwo, a wizyta dopiero za tydzień. Pilnie proszę o odpowiedź. Dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Wyniki Pani badań serologicznych nie są jednoznaczne. Bardzo niewielki wzrost poziomu przeciwciał IgM(marker świeżego zakażenia) i IgG może świadczyć o aktualnie toczącej się toksoplazmozie (niebezpiecznej dla płodu) lub może być jedynie pozostałością po przebytej infekcji przed kilkoma miesiącami (przeciwciała IgM mogą utrzymywać się we krwi do pół roku od infekcji, a IgG nawet nawet do końca życia ). Roztrzygnięcie przyniesie powtórne badanie, które wykonuje się po 3 tygodniach - jeżeli nastąpi dalszy wzrost poziomu przeciwciał IgM i IgG będzie można rozpoznać u Pani toxoplazmozę w ciąży i rozpocząć leczenie. Standardowo podaje się antybiotyk z grupy makrolidów, który jest względnie bezpieczny dla płodu.