Kiedy powinnam dostać okres?

Witam, mam 18 lat. 6 listopada dostałam okres po 7-dniowej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Mój cykl trwa 28 dni. I chciałabym się dowiedzieć kiedy dostane okres? Dodam, że nie brałam zaraz po przerwie (7dni) kolejnego opakowania tabletek. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie jestem w stanie precyzyjnie podać daty następnej miesiączki. U wielu Pań po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dochodzi w pierwszych miesiącach do zaburzeń miesiączkowania. Cykle są nieregularne. Pani ostatnie cykle trwały 28 dni ze względu na przyjmowanie tabletek, które regulują cykl. Nie ma pewności, że organizm po odstawieniu codziennej dodatkowej dawki hormonów będzie funkcjonował tak samo.

Jeżeli jednak, cykl pozostałby 28-dniowy, najbliższe krwawienie powinno pojawić się 4 grudnia.

Pozdrawiam