Kiedy powinnam zacząć robić te testy, od którego dnia cyklu?

Witam serdecznie,
z mężem staramy się o dzidzię już od roku i nic nie wychodzi, bardzo pragnę dziecka, ostatnio miałam robione drożność jajowodów, bo miałam jedno zapchane i okazało się, że nie mam owulacji, 16 grudnia miałam okres, a 28 grudnia dostałam zastrzyk na wywołanie owulacji i owulację miałam 30.12, doszło do zapłodnienia, bardzo się cieszyłam, zrobiłam badanie krwi, kilka dni po zapłodnieniu i HCG było podwyższone.

Lekarz zalecił, abym powtórzyła badanie za 4 dni i zrobiłam, i okazało się, że HCG spadło, czym to mogło być spowodowane, bo tego nie rozumiem, lekarz powiedział tylko, że doszło do zapłodnienia biologicznego a nie rozwojowego, ale ja tego w żaden sposób nie rozumiem. Teraz miałam okres 12 stycznia i chcę zrobić testy owulacyjne, aby mieć pewność, że trafimy w ten odpowiedni dzień, ale nie wiem, kiedy zacząć robić te testy, od którego dnia cyklu.
Proszę o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi na wcześniejsze pytania.
Pozdrawiam i dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Lekarz miał na myśli to, że doszło do zapłodnienia i zarodek się zagnieździł w macicy (stąd dodatni wynik testu ciążowego), ale na pewnym etapie zatrzymał się w rozwoju i obumarł (stąd brak przyrostu stężenia beta HCG). To stosunkowo częste zjawisko, widocznie nastąpił błąd w jego rozwoju.

Testy owulacyjne może Pani zacząć wykonywać w momencie pojawienia się śluzu płodnego (przypominającego surowe białko jaja), jednak nie jest to konieczne. W zupełności wystarczy współżycie w dniach występowania tego rodzaju śluzu. Może się Pani wspomóc samobadaniem szyjki macicy. Miękka jak płatek ucha, otwarta na opuszkę palca i uniesiona wysoko (trudna do dosięgnięcia) oznacza okres płodny.