Czy może dojść do zapłodnienia 6. dnia cyklu?

Czy może dojść do zapłodnienia 6 dnia cyklu? Moje cykle trwają 25-31 dni, miesiączki 5-6. Ostatnia miesiączka była 13-18.05, 5 dnia (17.05, jeszcze miałam miesiączkę) uprawiałam seks niestety jedynie stosując metodę przerywaną. Z wyliczeń wynika, że już powinnam mieć owulację, jednak z obserwacji śluzu i macicy wynika że owulacji nie było w ostatnich dniach-obecnie jest 17 dzień cyklu. Przez tydzień od okresu bardzo się stresowałam i byłam przeziębiona. Czy jest możliwość owulacji 6 dnia cyklu?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Teoretycznie owulacja może pojawić się zaraz po krwawieniu miesiączkowym. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie okoliczności ryzyko zapłodnienia oceniam na bardzo małe. Może Pani dla pewności wykonać test ciążowy dwa tygodnie po zbliżeniu.