W którym dniu mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda proces ciąży z biologicznego punktu widzenia. Mianowicie ostatnią miesiączkę miałam 7 sierpnia. Trwala do 11. Odbyłam stosunek w dniach 13,15,18,19,20,21,22,23 czy jest zatem szansa że z któregoś tych dni zostałam zapłodniona? Aktualnie jestem 13 3/4Hbd.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej do zapłodnienia doszło podczas stosunków odbytych w ostatnich podanych przez Panią terminach.

Nie wiemy jednak, jak długie były Pani cykle miesiączkowe, a to od nich zależy, kiedy dojdzie do owulacji. Często mówi się, iż jajeczkowanie przypada w połowie cyklu miesiączkowego.

Jest to duże uproszczenie, które głównie odnosi się do cykli miesiączkowych trwających 28 dni. Wówczas owulacja występuje około 14 dnia. Jeśli jednak cykle są dłuższe bądź krótsze, owulacja wystąpi innego dnia.

O tym, kiedy występuje owulacja przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.