Kiedy przy ŁZS można stosować witaminy i siemię lniane?

Choruję na łuszczycowe zapalenie stawów. Raz w tygodniu (sobota) zażywam 15 mg metotreksatu natomiast w poniedziałki, srody i piątki 15 mg kwasu foliowego. Mam anemię z niedoboru żelaza oraz niedobór witaminy D. Kiedy mogę zażywać witaminę d3 k2, kiedy żelazo a kiedy pić siemię lniane by witaminy i suplementy aby w wyniku interakcji ze sobą nie zmniejszyły wchłaniania ?

WitD3 jeśli stwierdzono niedobór prosze przyjmować 1xdobę 2000j. z posiłkiem tłuszczowym, niezależenie od metotreksatu oraz kwasu foliowego.
K2 nie ma potrzeby, siemię lniane również nie ma potrzeby.