Bóle kości przy anemii z powodu niedoboru żelaza

Witam mam anemię brak żelaza i witamina b12 , biorę codziennie żelazo w tabletkach i raz w miesiącu zastrzyk wit B12 (100 ) jakiś tydzień przed zastrzykiem strasznie bolą mnie kości łokcie nadgarstki , nogi nawet kości u palców dłoni oraz czuję się okropnie nie mam ochoty na nic co się ze mną dzieje . poroszę o pomoc . Bardzo dziękuję

Wchłanianie żelaza jest uwarunkowane również obecnością witaminy C, kwasu foliowego, witaminy B6 i witaminy D3. Proszę sobie oznaczyć wit. 25(OH)D we krwi (przy niedoborze suplementować wit. D3) oraz homocystenę. Nadmiar w II przypadku może oznaczac niedobór kwasu foliowego lub wit. B12. B12 pani otrzymuje, czyli pozostanie do rozważenia kwas foliowy.