Kiedy rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam!Pytanie podobne do wielu innych. Zrobiłam przerwę w braniu tabletek. Ostatnia zażyłam pod koniec sierpnia. Krwawienie po ostatniej dawce normalne, następne - jeszcze nie nadeszło (na pewno nie jestem w ciąży). Od kiedy znów mogę zacząć brać tabletki - koniecznością jest zaczekanie do 1.dnia miesiączki, która nie wiadomo kiedy nadejdzie, czy mogę zacząć brać w dowolnym terminie, przez pierwszy tydzień jeszcze dodatkowo się zabezpieczając?Pozdrawiam i dziękuję!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto zaczekać do pierwszego dnia krwawienia. Jeśli jest to niemożliwe to należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres przyjmowania pierwszego opakowania tabletek.