Kiedy rozpocząć używanie plastrów?

Witam. Spotkała mnie taka sytuacja, że nie mialam możliwości naklejenia trzeciego plastra antykoncepcyjnego w trzecim tygodniu ich używania (25.01) po dwóch dniach wystąpiły plamienia, a na 5 dzień pojawiła się miesiączka (30.01) teraz chciałabym wrócić do używania plastrów, ale nie wiem którego dnia rozpocząć. Wczoraj (04.02) skończyłam miesiączkować. Proszę o radę.

Ochrona antykoncepcyjna aktualnie nie działa, powinna Pani poczekać na "swoją" miesiączkę i w pierwszym dniu normalnego krwawienia miesięcznego nakleić pierwszy plaster z nowego opakowania. Przez ten czas należy stosować inną metodę antykoncepcji.