Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

jak Pani pisze, ciąża jest jeszcze bardzo wczesna – 6 tydzień. Wyniki badań, które Pani uzyskuje są prawidłowe, jednak w USG ginekologicznym nie uwidoczniono jeszcze akcji serca płodu. Jak na ten moment należy cierpliwie poczekać do następnej wizyty kontrolnej. Prawdopodobnie lekarz już wtedy będzie mógł uzyskać prawidłowy obraz płodu, łącznie z bijącym serduszkiem. Na pewno nie ma powodu do zamartwiania się na zapas, bo powinno być wszystko w jak najlepszym porządku. Zapewne ma Pani przepisaną od lekarza odpowiednią suplementację zgodną z Pani obecnym stanem zdrowia. Ponadto warto pamiętać, że ciąża jest wyjątkowym czasem dla kobiety, dlatego warto o siebie mocniej zadbać, chronić się przed obecnymi upałami oraz odpowiednio nawadniać organizm i zbytnio się nie przemęczać. Niemniej jednak trzeba być świadomym, że ciąża rządzi się swoimi prawami. Czasem dochodzi do obumarcia ciąży na bardzo wczesnym etapie, co najczęściej powiązane jest z poważnymi nieprawidłowościami genetycznymi. Należy jednak być dobrej myśli i czekać na wizytę u ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-pierwszym-trymestrze-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-tydzien-po-tygodniu

https://portal.abczdrowie.pl/ludzki-zarodek-z-ciazy-jajowodowej-w-7-8-tygodniu-zycia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty