Kiedy tabletki antykoncepcyjne będą skuteczne po stosowaniu Biseptol?

Witam, W dniu brania ostatniej tabletki (Kontracept) antykoncepcyjnej z blistra zaczęłam brać antybiotyk (Biseptol). Antybiotyk wzięłam na noc. Mam brać go jeszcze tak do piątku. W piątek też właśnie zaczynam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ile czasu musi upłynąć - tj. po jakim czasie mogę być pewna, że tabletki są skuteczne i dodatkowa metoda antykoncepcji nie jest konieczna? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje przynajmniej przez 2 tyg choć proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji