Kiedy tabletki antykoncepcyjne Sindatella są skuteczne?

Witam, moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych, właśnie od dziś zaczynam brać Sindatella 20 i moje pytanie brzmi, od kiedy tabletki będa działać i czy można pić alkohol. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek z pierwszym dniem okresu, jest Pani chroniona od tego momentu. Można spożywać alkohol.
Pozdrawiam