Kiedy test będzie wiarygodny?

Witam! Od 9 m-cy jestem mamą. Przez ten czas nie miałam jeszcze miesiączki. Ostatnio miałam wpadkę ze swoim mężem i obawiam się, że mogę być w ciąży. Robiłam już dwa testy (licząc od dnia stosunku, ponieważ nie miałam jeszcze miesiączki odkąd urodziłam) tj. 9 dni po i 13 dni po i oba nie wykazały ciąży. Powtórzyć jeszcze test za kilka dni, czy dać już sobie spokój? Pierwszy test wykonałam po południu, ale drugi już o 10 rano.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W przypadku testów wykrywających hormon beta hCG w moczu wynik jest dodatni zazwyczaj  po 14 dniach. Zaś testy z surowicy krwi wykrywają ten hormon od około 7. dnia ciąży.