Kiedy w ciąży brać luteinę?

Witam serdecznie. Właśnie dowiedziałam się że jestem w ciąży. Wynik hcg 55,53. Po 30h wzrosl do 61,14. Mam plamienie, pobolewa mnie brzuch. Ginekolog po rozmowie tel stwierdzil ze na usg za szybko. Czy wzrost hcg jest prawidlowy? Kiedy zgłosić się do lekarza po luteine czy duphaston i kiedy cos będzie widac na usg

Wzrost beta-HCG jest bardzo słaby i powinien nawet w tak krótkim okresie być większy. Kontrolne USG wykonuje się w 6-7 tygodniu ciąży. Jeśli jednak ma Pani bóle brzucha i plamienia należałoby od razu zgłosić się na badania do ginekologa. To on po bezpośrednim badaniu zaleci dalszy sposób postępowania i włączy odpowiednie leczenie.