Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy w ciąży można usunąć znamię?

Czy można usuną 4 znamiona w 5-6 tyg ciąży bez narażenia płodu, czy bezpiecznijes ze będzie to w 2 trymestrze?
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

to zależy, jakiego rodzaju są to znamiona oraz z jakiego powodu chce je Pani usunąć – jeżeli to znamiona barwnikowe (pieprzyki) i powodem są np. względy estetyczne, to warto wstrzymać się z takimi działaniami do czasu po porodzie.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-usuniecie-zamienia-w-znieczuleniu-w-ciazy-jest-bezpieczne oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-konieczne-jest-usuniecie-pieprzyka-w-ciazy.

Jeżeli jest to niewskazane, by czekać tak długo i należy usunąć znamiona niezwłocznie, to faktycznie lepiej z tym poczekać do drugiego trymestru, choć proszę pamiętać, że istotna jest również metoda usunięcia znamiona (zabiegi z użyciem lasera są niewskazane w okresie ciąży).

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://uroda.abczdrowie.pl/usuwanie-znamion-na-skorze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy