Kiedy właściwie mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?

Witam. Zrobiłam głupotę, wiem. Ale od początku.. nie zabrałam na wyjazd tabletek antykoncepcyjnych przez co nie zaczęłam nowego opakowania po przerwie z odstawienia. Mianowicie pierwszą tabletkę (dokładnie vibin mini) po przerwie z odstawienia powinnam przyjąć w środę ale niestety nie miałam tabletek. W piątek rano( o 10) przyjęłam dwie tabletki (za środę i czwartek) oraz trzecią wieczorem (o 20) już normalnie tak jak powinnam brać prawidłowo (czyli przyjęłam trzy tabletki jednego dnia. Zrobiłam to w nerwach i wiem że wiąże się to z niepożądanymi objawami. Do ginekologa oczywiście pójdę ale potrzebuję porady na teraz jak brać teraz tabletki i kiedy właściwie mogę współżyć bez dodatkowego już zabezpieczenia?(Na razie używamy prezerwatyw) Czy po skończeniu tego opakowania mam zrobić przerwę z odstawienia czy nie robić przerwy z odstawienia i połączyć następne opakowanie bez przerwy? Kiedy będę chroniona przed ciążą?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnione rozpoczęcie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini z pewnością wiąże się z obniżeniem skuteczności antykoncepcji.

W takiej sytuacji producenci pigułek antykoncepcyjnych radzą konsultować się bezpośrednio z ginekologiem. W obecnej sytuacji konieczne może być stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez całe opakowanie. Po jego zakończeniu można zrobić przerwę na krwawienie z odstawienia, ale nie jest to konieczne.

Póki co proszę cały czas się zabezpieczać aż do momentu wizyty u ginekologa, który zaleci Pani dalsze postępowanie. W międzyczasie warto wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/9-dniowa-przerwa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzenie-przerwy-z-7-do-9-dni-co-z-dzialaniem-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-tabletki-z-nowego-opakowania-w-9-dniu-przerwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.