Kiedy wykonać zabieg konizacji?

Ile dni po miesiączce wykonuje się zabieg konizacji?

Witam serdecznie!

Konizacja szyjki macicy jest zabiegiem polegającym na stożkowym usunięciu części szyjki macicy wraz z odpowiednimi odcinkami kanału szyjki.

Najlepszym momentem na przeprowadzenie zabiegu są pierwsze dni po miesiączce. Tak naprawdę im szybciej, tym lepiej.Takie postępowania minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłania pod postacią endometriozy.

Sugerowałabym nie zamartwiać się terminem wykonania zabiegu. W trakcie ustalania terminu zapewne zostanie Pani spytana o długość cyklu i dzień przewidywanej miesiączki.

Pozdrawiam