Kiedy zacząć prawidłowo przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, Kilka dni temu zaczęłam stosować tabletki Yasmin. Mój problem polega na tym, że według ulotki i zaleceń lekarza powinny być zażywane od pierwszego dnia miesiączki. Moje miesiączki są nieregularne, często mam 1-2 dniowe krwawienia. Nie wiem czy mam to traktować jak miesiączkę. W pierwszym dniu krwawienia wzięłam tabletkę, ale następnego dnia już go nie miałam. Chciałam zapytać, co teraz mam zrobić? Czy przestać przyjmować tabletki i czekać na "normalną" miesiączkę, czy przyjmować je dalej?

Proszę kontynuować tabletki, ale przez najbliższe 7 dni stosować dodatkową formę antykoncepcji np. prezerwatywa. Pozdrawiam