Czy tabletki antykoncepcyjne są już skuteczne?

Witam, dostałam okresu o godzinie 20, nie miałam przy sobie opakowania z tabletkami (pierwsze opakowanie), więc pierwszą tabletkę przyjęłam następnego dnia rano, o godz 7.30. Od kiedy mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Dodam, że są to tabletki jednofazowe i w ulotce jest napisane, że w momencie przyjęcia tabletki w 2-5 dniu miesiączki trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni. Czy to prawda?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W ulotce podano oczywiście prawdziwe informacje - przecież producent za nie odpowiada! Proszę zrobić tak, jak napisane jest w ulotce (stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę przez 7 dni). To dobrze, że sięgnęła Pani do ulotki leku - w razie wątpliwości zawsze należy poszukać odpowiedzi na swoje pytania w ulotce.

Pozdrawiam!