Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zmienić prezerwatywę?

Moje pytanie dotyczy prezerwatyw. Czy można wyjąć penisa z pochwy, zmienić pozycję i kontynuować z tą samą prezerwatywą? Nie chodzi mi o sytuację, w której doszło do wytrysku i ponowne wykorzystanie zużytej prezerwatywy, tylko czy istnieje możliwość, żeby wyjąć członek w prezerwatywie i wprowadzać go ponownie w tej samej prezerwatywie. Czy też gumka uszkadza się jakoś w ten sposób, ociera, jest bardziej narażona na pęknięcie itd. i pomimo tego, że nie było wytrysku należy ją zmienić?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dobrej jakość prezerwatywy wytrzymują więcej niż jedną penetrację. Generalnie na prezerwatywie widać pęknięcie. Sugerował bym modele droższe i z nie przeterminowane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy