Kilka kropel krwi 4 dni po dniach płodnych podczas starań o dziecko

witam,staramy się z mężem o dziecko,cztery dni po dniach płodnych pojawiło się dosłownie 3krople krwi i pytanie moje czy to może oznaczać plamienie implantacyjne i oznak ciąży czy to może być coś jeszcze innego?i ile dni po takim plamieniu można wykonać test żeby wyszedł wiarygodny wynik a przy okazji jak najszybciej bo już chciała bym wiedzieć?pozdrawiam i dziękuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, plamienie takie nie pozwala ani na wykluczenie, ani na potwierdzenie ciąży. Test ciążowy wykonywany z moczu będzie wiarygodny dopiero w czasie spodziewanej miesiączki - jeżeli nie wystąpi. Wcześniej można oznaczyć poziom hormonu beta-hCG we krwi - wynik będzie wiarygodny po ok. 7-10 dniach od owulacji, czyli po 3 tyg. od daty ostatniej miesiączki.