Kleszcz u psa

Mam pytanie, trzy dni temu mama zobaczyla u mojego psa kleszcza, dosyć dużego, napitego. Przez przypadek wyrwalam go, ale to nie zdarzyło się pierwszy raz. Czy psu coś grozi pod względem choroby, jeśli tak to jakie mogą być objawy. Dziś zobaczyłam, że mój pies zwymiotował karmę, czy to ma coś wspólnego z kleszczem wyrwanym trzy dni temu?

Proszę o szybką odpowiedź!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Kleszcze mogą być groźne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Oprócz chorób występujących u ludzi - takich jak borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, kleszcze mogą przenosić także babezjozę, która atakuje jedynie zwierzęta (koty, psy, konie). Objawy tej choroby to brak apetytu, energii, gorączka, wymioty, biegunka, problemy z oddawaniem moczu. W przypadku boreliozy na pierwszy plan wysuwają się problemy ze stawami oraz gorączka. Kleszczowe zapalenie mózgu wiąże się z apatią, zmianami zachowania, zaburzeniami równowagi.

Trudno niestety stwierdzić, czy objawy jakie Pani opisuje mają związek z wcześniejszym ukąszeniem psa przez kleszcza. Jeżeli objawy będą się utrzymywać najlepiej udać się z psem o weterynarza.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy