Kłótnie z rodziną i bliskimi a podłoże depresyjne

Witam ! Bardzo czesto kloce sie z rodzina i bliskimi. Nie zaluje tego wogole jak kloce sie z siostra chlopaka...moze to byc podloze depresyjne ? Gdyz zawsze w moim domu mama i tata krzyczeli na mnie i brata gdy bylo cos nie tak i bili nas za kazde przewinienie.

Dzień dobry!

Dorastanie w atmosferze agresji, kłótni, braku porozumienia oraz doświadczanie przemocy może mieć duży wpływ na to, jak kształtuje się nasza osobowość. Sprawia też, że nie mamy kiedy i jak nauczyć się prawidłowej komunikacji, innych sposobów rozwiązywania konfliktów, kontrolowania swoich emocji itp. Może być także źródłem depresji.
Z pomocy psychoterapeutycznej może Pani skorzystać np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,
Rodzice są jacy są. Ale nie znaczy, że mamy ich naśladować w ich trudnych zachowaniach. Ma Pani 19 lat, więc zauważyła Pani że kłótnie do niczego nie prowadzą. Cierpi zarówno Pani jak i osoba z którą się Pani kłóci. Na pewno nie jest to sposób na rozwiązanie problemów. Proponuję przed każdym krytycznie wypowiedzianym zdaniem wziąć głęboki oddech i pomyśleć jak by się Pani czuła gdyby ktoś zachowywał się tak do Pani.
Awantury nie są oznaką depresji tylko braku kultury i poszanowania innych osób. Warto się nad tym poważnie zastanowić.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
www.psychoterapie-szczecin.pl