Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zazdrość po 5 latach małżeństwa

jestem w 5 miesiącu ciąży znamy się z mężem 9 lat 5 jesteśmy po ślubie pokłóciliśmy się o jego koleżanke z pracy z którą jeździł a ja wyrzuciłam mu ciuchy i sie wyprowadził twierdził ze to tylko koleżanka ale chował tel i nie powiedział o wspólnym jeżdżeniu do pracy przepraszałam go kilkukrotnie jeśli go posądziłam ale on nie chce wracać mieszka u mamy nic nie mówi o rozwodzie nie wiem co myśleć obrączke nosi ja o niego zawsze byłam zazdrosna on zresztą często uciekła do mamy jak był problem
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Ucieczki nie rozwiązują problemów. Natomiast brak zaufania, poczucia bezpieczeństwa i zaangażowania nie pozwala na budowanie stabilnego związku partnerskiego, a dalej także rodziny.
Proszę zgłosić się na terapię par i małżeństw, która pozwoli Państwu przyjrzeć się swoim uczuciom, emocjom, potrzebom, nauczyć się je jasno komunikować, uwrażliwi na siebie nawzajem i pozwoli odbudować małżeństwo. Warto to zrobić zanim urodzi się maluszek, który będzie wymagał dużo uwagi i energii.
Jasne postawienie sprawy pozwoli też na wyjaśnienie, czy mąż nie jest zaangażowany w relacje pozamałżeńską.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Trudno pani coś powiedzieć, bo to taka niewiadoma. Ale to mąż powinien dbać teraz o panią a nie pani o niego. poza tym to on dał powód do zazdrości a nie pani. pani powinna za to popracować nad swoją zazdrością i przede wszystkim myśleć o dziecku.

0

Proszę Pani, proszę porozmawiać o swoim problemie i męża z teściową, swoją mamą lub przyjaciółką. Jest Pani teraz w okresie ochronnym. Pani mąż musi zdać sobie sprawę, że jest już ojcem, nie tylko mężem i że jego postawa nie jest dobra.
Pozdrawiam z miłością, Alicja Maria Jankowska http://www.psychoterapie-szczecin.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy