Kłucie po lewej stronie klatki piersiowej w okolicy serca

Witam.Od jakiegoś czasu czuje kłucie po lewej stronie w okolicach serca.Do tego drętwieje mi lewa ręka.Mam też problemy z noszeniem cięższych rzeczy lewą ręką bo od razu zaczyna się ucisk w klatce piersiowej.Wizytę u kardiologia mam dopiero we wrześniu.Byłam u lekarza pierwszego kontaktu.Wynik EKG był 90/10.Do tego ostatnio ciśnienie jakie miałam to 91/59. Nigdy takiego nie miałam,zawsze było wyższe.W przeszłości jako dziecko miałam zdiagnozowane poszerzenie lewego pnia płucnego

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka, objawy mogą być także powodowane uciskiem na nerw. Jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny sercowe.
Pozdrawiam